BYOD – mobilna przyszłość firm

BYOD - nowy trend w pracy!

W Stanach Zjednoczonych rozwija się już od ponad 2 lat. Do nas dopiero dociera. O czym mowa? O BYOD (Bring Your Own Device – z ang.: przynieś własne urządzenie) – nowym, mobilnym trendzie w nowoczesnych firmach, który może zrewolucjonizować sposób w jaki pracujemy.

Często mówi się, że praca to nie miejsce, lecz czynność. Urządzenia przenośne tj. smartfony i tablety, umożliwiają nam to założenie realizować. Zdalny dostęp do firmowych dokumentów czy procesów biznesowych bywa zbawieniem dla osób, które często są w ruchu. Jednakże coraz więcej zatrudnionych chciałoby wykonywać czynności służbowe w sposób mobilny.

Mimo to często pracodawcy albo nie udostępniają odpowiedniego sprzętu, albo jest on przestarzały lub mało przyjazny w użytkowaniu. Tymczasem wielu pracowników posiada własne smartfony i tablety i to z nich chcieliby korzystać, także służbowo. Są to urządzenia które już znają u lubią i najczęściej ich obsługa nie sprawia im problemu. Stąd wzięło się BYOD – coraz bardziej popularny trend, by umożliwiać pracownikom z korzystania ze swoich własnych mobilnych narzędzi.

Korzyści z przyjęcia polityki BYOD są obopólne. Pracodawca nie ponosi kosztów urządzeń, a także w wielu przypadkach wsparcia technicznego. Pracownicy natomiast nie są „uwiązani do biurek” i mogą wykonywać swoje czynności z niemal dowolnego miejsca. Ponadto jak już wspomniałem w poprzednim poście – osoby mobilne pracują dłużej (średnio 50 minut) i robią więcej.

Brzmi świetnie, prawda? Realia nie są jednak tak różowe jak mogłoby się wydawać. Ale więcej o tym w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.