10 najlepszych aplikacji biznesowych na urządzenia przenośne

Aplikacje biznesowe

Prowadzenie biznesu będąc w drodze staje się coraz bardziej powszechne. Któż z nas nie sprawdza choćby e-maili czekając na pociąg czy samolot? Jednakże urządzenia przenośne oferują obecnie znacznie więcej niż tylko synchronizację ze skrzynką pocztową. Poniżej ranking 10 najlepszych, biznesowych aplikacji mobilnych, które szczególnie ułatwią życie tym, którzy często znajdują się poza biurem.

1. Pakiet biurowy – podstawa w zdalnej pracy. Możliwość korzystania z aplikacji tj. Word, Excel, Power Point z poziomu smartfona lub tabletu jest bezcenna dla pracowników stawiających na optymalne wykorzystanie czasu w podróży. Osobom przyzwyczajonym do standardowych produktów Microsoftu zapewne najbardziej przypadnie do gustu Office Mobile, który jest po prostu standardowym pakietem Office, dostosowanym do charakterystyki urządzeń przenośnych. Aplikacja jest płatna i przeznaczona dla korzystających z usługi Office 365.

Cena jest znaczna, niemniej jednak jeśli liczy się komfort i synchronizacja z chmurą, lepszej opcji nie znajdziemy. Warto pamiętać, że dostępnych jest sporo (tańszych) alternatyw, które również mogą być z powodzeniem wykorzystywane.

2. Card Munch – jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się po spotkaniu biznesowym lub ważnej konferencji mieć przepełniony wizytownik lub patrząc na wizytówkę zastanawiać się „kto to właściwie był…?”, Card Much przychodzi z pomocą. Aplikacja jest o tyle prosta co skuteczna. Wystarczy zrobić zdjęcie wizytówki, a program zamieni go automatycznie na kontakt w portalu LinkedIn. Minusy? Dostępna tylko na iOS.

3. TripIt – coś dla osób, które więcej czasu spędzają w podróży niż w domu. TripIT pozwala na kompleksowe planowanie podróży. Nie tylko w kontekście lotów, ale także hoteli czy koncertów. Aplikacja jest w stanie obsłużyć ponad 3 tysiące serwisów rezerwacyjnych. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, przesyłamy e-mail na adres aplikacji, a ta organizuje naszą podróż. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie chociażby przegapionych lotów i zbyt długich przesiadek. Swoje plany można udostępniać za pomocą Facebooka lub LinkedIn-a.

4. Evernote – klasyk wśród codziennych aplikacji użytkowych. Notatki, listy zakupów, zdjęcia, przypomnienia – wszystko co potrzebujemy mieć „pod ręką” lub „na później” można umieścić w Evernote. Aplikacja jest pre-instalowana na większości urządzeń z Androidem, więc chyba nie ma się co rozpisywać.

5. Cisco WebEx Meeting – masz spotkanie biznesowe, ale jesteś poza biurem? No problem! Cisco WebEx Meeting umożliwia dwustronne podłączenie się do konferencji on-line’owych z wykorzystaniem transmisji wideo. Tym, co odróżnia tę aplikację od innych, jest możliwość wysyłania załączników i omawiania ich w czasie rzeczywistym. Program dostępny na Androida, iOS-a i BlackBerry. Występuje w wersji darmowej (do 3 uczestników i 250mb) lub płatnej.

6. Tempo AI – substytut osobistej asystentki/ta. Łączy notatki z kalendarza z ważnymi wiadomościami e-mail i spotkaniami, przekazuje wskazówki dotyczące następujących po sobie wydarzeń, przedkłada dane kontaktowe tuż przed spotkaniami, tak aby móc w łatwy sposób dograć ostatnie szczegóły. Naprawdę sympatyczne funkcjonalności, a w dodatku za darmo. Niestety tylko na iOS.

7. Mint – jeśli co jakiś czas zastanawiasz się: „Na co tyle wydałem/am?”, zobacz co do zaoferowania ma Mint. Aplikacja agreguje wszystkie aktywności związane z wydatkami i wyświetla podzielone na kategorie, w prostej i przejrzystej formie. Pozwala na tworzenie planów budżetowych, śledzenie swoich kredytów, pożyczek itp.

10 najlepszych aplikacji biznesowych

8. Brewster – gdybym był Nuckym Thompsonem (głównym bohaterem Boardwalk Empire, zaangażowanym w serię nielegalnych interesów), wówczas Brewster byłby jedną z moich ulubionych aplikacji. Pozwala on na tworzenie powiązań między kontaktami, zbieranie informacji o znajomych, ustawianie priorytetów w kontaktach, a nawet przypominajek z kim dawno się nie kontaktowaliśmy. Program w sam raz dla szarej eminencji światka przestępczego, która od czasu do czasu musi „posmarować” tam gdzie trzeba i utrzymywać dobre kontakty z władzami :). A tak na serio – świetne narzędzie do zarządzania kontaktami.

9. Feedly – „must have” dla wszelkich społecznościowych „guru” i wszystkich, którzy odczuwają dreszcz na myśl, że coś ich ominęło. Feedly agreguje newsy z Twoich ulubionych stron, blogów, kanałów na YouTube i wszelkich serwisów jakie śledzisz. Feedly dopilnuje żebyś nigdy już nie przeoczył/a żadnej z istotnych dla Ciebie publikacji.

10. Dropbox – „Better save than sorry” – mówi znane amerykańskie przysłowie. O tym jak ważny jest backup danych nie trzeba chyba specjalnie nikogo przekonywać. Wystarczy chwila nieuwagi by stracić wszystkie wartościowe dane. Dlatego z pomocą przychodzą aplikacje i usługi tj. Dropbox, które pozwalają synchronizować i przechowywać pliki w chmurze. W przypadku Dropboxa, 2GB miejsca dostaniemy za darmo, a kolejne gigabajty otrzymamy za referencje oraz przechowywanie zdjęć i filmów. Dropbox kompatybilny jest z Androidem i iOS-em.

Jak widać na powyższym przykładzie wachlarz działania aplikacji jest ogromny. Liczba alternatyw również. Praktycznie dla każdego z ww. programów znajdziemy inny, który pełni takie same/podobne funkcje. Bez względu na to co wybierzemy, w przypadku korzystania z tego typu aplikacji warto pamiętać o dwóch głównych zasadach:

  • instalujmy aplikacje z zaufanych źródeł – unikniemy przykrych niespodzianek w postaci np. wirusów
  • zachowajmy umiar w liczbie instalowanych aplikacji. Z jednej strony nasze urządzenie może nie „wydolić”, a z drugiej nadmiar możliwości może doprowadzić do tego, że pogubimy się w gąszczu informacji i nie będziemy w stanie efektywnie działać.
Podsumowanie
Nazwa artykułu
10 najlepszych aplikacji biznesowych na urządzenia przenośne
Autor
Opis
Zobacz listę i opis 10 najbardziej przydatnych aplikacji biznesowych, przeznaczonych na urządzenia mobilne. Ułatw sobie życie za pomocą smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.